Якщо ремонт орієнтований на доступні за ціною покриття для підлоги, то вибирати вам доведеться з двох варіантів - ламінат або лінолеум. В обох варіантах, ціна практично однакова, але матеріали мають свої переваги і недоліки. Щоб вам легше було зробити вибір, давайте розглянемо покриття окремо і порівняємо їх експлуатаційні та естетичні характеристики.

Лінолеум

Что лучше: линолеум или ламинат?

Сучасний лінолеум асоціюється з штучними матеріалами. Однак Фредерік Волтон, винахідник цього підлогового покриття, задумував його виключно як натуральне покриття. За півтора століття, що минули з моменту його створення, з лінолеуму був витіснений головний компонент - лляне масло. Натуральний лінолеум застосовується і сьогодні, але в якості сполучного речовини, найчастіше використовується полівінілхлорид (ПВХ). Порівнювати абсолютно натуральний лінолеум з ламінатом немає сенсу, через явну перевагу останнього.Тому, далі мова йде тільки про покриття з ПВХ основою. Умовно його можна класифікувати за трьома категоріями.

    • Побутовий лінолеум. Товщина не перевищує 4 мм. Має складну структуру - частіше це спінений матеріал, поверх якого знаходиться декоративний шар із захисною поверхнею. Даний вид лінолеуму має малий термін служби, що компенсується низькою ціною і м'якою основою.
    • Комерційний лінолеум. Найбільш щільне полотно з максимальною зносостійкістю. Зовнішнім виглядом такого матеріалу приділяється менше уваги, тому вибір малюнка і забарвлень трохи обмежений. Поверхня іноді спеціально оброблена для зменшення ковзання.
    • Напівкомерційний лінолеум. Структура схожа з побутовим варіантом, але захисний шар товщі і становить мінімум 0,7 мм в товщину.
На вартість лінолеуму сильно впливає наявність або відсутність основи з утеплювача.

Какой бывает линолеум

 

В основному малюнок лінолеуму імітує натуральні матеріали, - дерево, мармур і природний камінь. У варіантах лінолеуму для кухні часто використовується малюнок імітує керамічну плитку.

Категорії: Ремонт дому